Zbuduj filary własnej tożsamości
21444
page-template-default,page,page-id-21444,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Zbuduj filary własnej tożsamości

Zapraszam Cię do eksperymentu, który zapoczątkuje u Ciebie proces poznawania siebie, kształtowania ze sobą relacji, budowania świadomości własnych postaw.

Angażując się w swoją pracę doświadczysz siebie, być może także zaskakujących Cię myśli, zachowań. Podczas procesu możesz odczuwać radość, smutek, możesz uśmiechać się lub płakać. Wszystkie te zachowania są właściwe, pamiętaj o tym, odzwierciedlają twoje uczucia i emocje, są dla Ciebie informacją.

Eksperyment umożliwi Ci wejście na drogę budowania własnej tożsamości i poczucia własnej wartości.

W każdej chwili podczas swojej pracy możesz skontaktować się ze mną, w przypadku pytań, wątpliwości, chęci otrzymania wsparcia.

Zapraszam Cię abyś wziął 3 kartki, dwa długopisy w różnych kolorach, usiadł w ciszy i w skupieniu.

Narysuj na środku kartki koło, w którym proszę zapisz Ja i swoje imię (np. Ja Kasia)

Od koła zrób osiem strzałek i zakończ je kolejnymi kołami. W każdym z nich zapisz po jednym słowie odpowiadającym na pytanie Jaki/a jesteś? (np. Spokojny/a, niespokojny/a, uśmiechnięty/a, zły/a itp.). W następnym kroku zadaj sobie pytanie do każdej z cech oddzielnie. Jak ta cecha wpływa na mnie, na moje życie? Jak wpływa na moje otoczenie? Jak się z tym czuję?

Pamiętaj, że odpowiedzi jakich udzielasz są właściwe, właściwe dla czasu i dla ciebie na tą chwilę.

Odpowiedzi możesz zapisać.

Zastanów się teraz, które z zapisanych przez Ciebie ośmiu określeń są dla Ciebie wspierające w codziennym życiu ( kolumna nr 1 ), a które nie wspierają Cię na co dzień ( kolumna nr 2 ). Zapisz je proszę na drugiej kartce papieru.

Zapraszam Cię teraz abyś zmienił kolor długopisu i koncentrując się na elementach niewspierających, zamienił je na pożądane przez siebie, wspierające i zapisał je obok kolumny 2 w kolumnie nr 3 łącząc je strzałką tak, aby grot znajdował się przy nowej pożądanej cesze ( np. zestresowany → spokojny)

Następnie na nowej kartce papieru przystąp do stworzenia nowego filaru własnej tożsamości. W centrum w kole zapisz tak jak poprzednio Ja i swoje imię (np. Ja Kasia) zrób osiem strzałek i zakończ je kołami. W każdym kole zapisz jedną ze wspierających Cię cech (cechy z kolumny nr 1 i nr 3 ). Następnie przeczytaj kilkakrotnie na głos cechy które wypisałeś poprzedzając każdą zwrotem Ja Imię jestem (np. Ja Kasia jestem uśmiechnięta (cecha z kolumny nr 1) Ja Kasia jestem spokojna (cecha z kolumny nr 3))

Swój nowy filar własnej tożsamości możesz zawiesić na lodówce, nosić go przy sobie na kartce lub zrobić zdjęcie i mieć go w telefonie. Zrób tak, aby zawsze kiedy będziesz chciał na niego spojrzeć był z Tobą. Możesz do niego wrócić za jakiś czas i sprawdzić jak jest teraz.

Gratuluję. Wiesz już teraz jaki chcesz być aby czuć się dobrze i żyć w zgodzie ze sobą. To pierwszy krok na drodze do szczęścia i spełnienia. Działaj zgodnie z nowym filarem własnej tożsamości i ciesz się każdym dniem. Rozwijaj w sobie pewność siebie.

Zapraszam Cię na koniec do refleksji i odpowiedzi na pytania:
Jakie masz myśli?
Z czym kończysz ten eksperyment?
Zapraszam Cię do podzielenia się ze mną swoimi refleksjami, napisz do mnie lub zadzwoń.

Powodzenia.