Coaching i zmiana. Czy to jest dla mnie?
22557
post-template-default,single,single-post,postid-22557,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Coaching i zmiana. Czy to jest dla mnie?

Coaching i zmiana. Czy to jest dla mnie?

Na rynku spotkać można wiele propozycji coachingowych, szkoleniowych, rozwojowych i czasem trudno jest wybrać. Ty korzystaj z tych, które czujesz, że Ci sprzyjają, są dla Ciebie twórcze, inspirujące, dają Ci szerszą perspektywę.

Pamiętaj, że coaching indywidualny, skierowany do Ciebie to proces, a nie jedno spotkanie. Proces, który inspiruje Cię do zmiany. Poznajesz Siebie w trakcie jego trwania, budujesz i wzmacniasz Swoją tożsamość, uczysz się żyć w zgodzie z Własnymi wartościami, kreujesz wspierającą Cię wizję świata.

Dlaczego to proces? Bo potrzebujesz czasu do zmiany, przemyśleń, stworzenia nowych wspierających przekonań. Pamiętaj, że dużo dzieje się w Twojej głowie między sesjami. Bo sesja to jakby zapalenie żarówki czy odpalenie lontu w Twojej głowie, czego konsekwencją są uruchomione procesy, kierujące Cię na nową wybraną przez Ciebie drogę. A one potrzebują czasu aby dotrzeć do Twojej świadomości. Wspierają Cię w tym regularne spotkania i zadania, które otrzymujesz po każdej sesji do wykonania.

Bo w procesie coachingu, procesie warsztatowym, szkoleniowym chodzi o Ciebie. Chodzi o zmianę Twojego sposobu myślenia, wzmocnienie Twoich umiejętności, poznanie nowych strategii radzenia sobie w różnych sytuacjach, które spotykają Cię w życiu. Chodzi o Twoje wartości, przekonania, nawyki. Chodzi o Twoje cele. Chodzi o Twoją odpowiedzialność za siebie, Twoje wybory, ponieważ chodzi o Twoje życie.

Podejmując się pracy nad sobą, świadomie zaczynasz dokonywać wyborów, rośnie Twoja samoświadomość tego kim jesteś, kto i co Cię otacza. Twoja zmiana wpływa też korzystnie na Twoich bliskich, środowisko, otoczenie, w którym przebywasz.

Podczas pełnego procesu coachingu odkrywasz co Cię blokuje, jak wpływa na Ciebie środowisko, w którym jesteś na co dzień. To podczas takiego procesu uczysz się i podążasz własną drogą, pracujesz nad nowymi strategiami i stosujesz własne sprzyjające Ci znane zachowania. Uświadamiasz sobie, że niekoniecznie rady innych i ich rozwiązania są dla Ciebie najlepsze, właściwe. Rady, które otrzymujesz, oczywiście nie zawsze są złe i nie takie jest ich podłoże. Czasem jest Ci po prostu z nimi nie po drodze. Masz prawo samodzielnie wybrać co chcesz osiągnąć i najważniejsze jak chcesz to osiągnąć. Jesteś indywidualną osobą, mającą swoją osobowość, temperament, doświadczenie, przekonania, wartości.

Być może czujesz czasem, że ktoś Cię nie docenia, krytykuje Cię za własne wybory, podejście a nawet zdanie? Nie czujesz się pewnie w niektórych sytuacjach, z pewnymi ludźmi? Nie odczuwasz zbyt wysokiego poczucia własnej wartości? I tu wkracza Twoja intuicja, którą często ignorujesz bo to ONA mówi Ci, coś tu jest nie tak, zrób coś z tym! I możesz z tym zrobić wiele i nie jest to aż tak trudne jak możesz sądzić.

Jak widzisz wszystko w procesie coachingu dotyczy Ciebie. Ty jesteś na pierwszym miejscu. Cała praca buduje Twoją samoświadomość. Nie ma znaczenie czy masz kłopoty w życiu zawodowym czy prywatnym, czy chcesz odnosić sukcesy zawodowe czy osobiste, bo jesteś jedną osobą. Masz jeden umysł a nie dwa. Masz jeden organizm, jedno życie… Twoje zachowanie w domu wpływa na pracę i odwrotnie. Czy nie jest czasem tak, że gdy w pracy coś nie ułożyło się po Twojej myśli, ktoś sprawił Ci przykrość pomniejszając Twoje zasługi, pokłócił się z Tobą o coś, Twoja złość, frustracja została wykrzyczana przez Ciebie w stronę Twoich bliskich i sprawiłeś/sprawiłaś im przykrość? Albo czy czasem nie zdarza się tak, że po porannej kłótni w domu nie możesz skoncentrować się na pracy? Bywa tak, prawda? A dzieje się tak bo jesteś całością, nie żyjesz w oderwanych od siebie światach, Twoje emocje i reakcje są częścią Ciebie, nie Ciebie męża, żony, brata, siostry, dziecka, matki, ojca i nie są częścią Ciebie kierownika, dyrektora, prezesa, specjalisty, doradcy… tylko elementem Twojego życia i Ciebie jako jednej jednostki. Dlatego proces coachingu w sposób kreatywny i inspirujący  obejmuje całość Twojego życia, wpływa na Twoją zmianę i tym samym działania, poprawiając jego jakość.

Ja pracuję z moimi Klientami zgodnie z tymi zasadami. Coaching to po prostu czas dla Ciebie. Wzrastanie i uczenie się od innych jest jedną z najcenniejszych wartości po jaką możemy sięgnąć. Ja sięgam po nią każdego dnia, co w dzisiejszym świecie jest naprawdę łatwe.

Może nie jesteś jeszcze pewien/pewna, może się wahasz, może myślisz sobie, że jeszcze nie teraz, może jutro, a może za miesiąc…? Nie czekaj, bo jeżeli czujesz, że chcesz coś zmienić i że nie wszystko układa się po Twojej myśli, teraz przełam swoje blokady i zacznij działać.

Im dłużej będziesz czekać, tym dłużej będziesz czuć się niekomfortowo z tym co masz i znasz i tym trudniej będzie Ci zacząć.

Bez względu na to czy już wiesz czy jeszcze na coś czekasz napisz do mnie kontakt@szymeckakatarzyna.pl zastanowimy się razem jakie jest dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.