Inspiracja dla Ciebie
21698
post-template-default,single,single-post,postid-21698,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Inspiracja dla Ciebie

Inspiracja dla Ciebie

Ponieważ myślę, że lubisz metafory przedstawiam Ci kolejną z nich. Ostatnio było o życiu w zgodzie ze sobą i tym, że zawsze jest ktoś kogo nie usatysfakcjonuje Twoje działanie, zachowanie. Dziś kontynuując temat życia w zgodzie ze sobą oraz dodając element celowości własnych działań zapraszam Cię na „Wizję” inspirację z tradycji dalekowschodniej. Zapraszam Cię jednocześnie do refleksji nad tym co sprawia, że to co robisz jest dla Ciebie ważne, czyli z jakiego powodu podjąłeś/podjęłaś się tego co robisz i czemu kontynuujesz swoje dzieło?

„Był sobie pewien wspaniały przedsiębiorca – człowiek, który wyobraził sobie, a potem doprowadził do rozkwitu wiele wspaniałych przedsiębiorstw, który zapewniał zatrudnienie wielu ludziom na całym świecie i który był powszechnie szanowany za swoją determinację, podejmowane decyzje i uczciwość.

Któregoś dnia jego asystent przyszedł do niego z wisielczym wyrazem twarzy.

– Jestem wściekły na głupotę ludzką i niewdzięczność. Jest pan najrozsądniejszym, najmądrzejszym i najbardziej utalentowanym z przywódców. Jest pan też najpotężniejszy. To pan podejmuje decyzje, wedle swego uznania, a inni muszą się do nich stosować. A jednak, co słyszę przechodząc korytarzami w naszych biurach i fabrykach, kiedy podróżuję po świecie? Oczywiście, wielu pana chwali, ale jest też wielu, którzy źle o panu mówią. Krytykują pana decyzje, kwestionują uczciwość, śmieją się z pańskiego jąkania, drwią z marzeń. Skąd się bierze taka niewdzięczność u ludzi, którzy tyle panu zawdzięczają?

Przedsiębiorca zaśmiał się i odparł – Jak każdy w naszym wspaniałym przedsiębiorstwie, wiesz dobrze, co osiągnąłem dla was wszystkich. Mimo skromnych początków, nasze przedsiębiorstwo zapewnia pracę i dobrobyt dziesiątkom tysięcy ludzi na pięciu kontynentach. Wytwarzamy nasze produkty z zaangażowaniem i dbałością o jakość, cenią je ci, którzy je kupują i którzy ich używają. Za to wszystko ostatecznie ja odpowiadam. Ci, którzy pracują w naszej organizacji, szanują mnie za możliwości, jakie im stworzyłem, za moje poczucie sprawiedliwości i przestrzeganie reguł, za rozwój, który zapewniam im samym, ich rodzinom i społecznościom. Mam także władze by zamykać fabryki i biura, by je zapieczętować i spowodować nędze tam, gdzie był postęp. Ale jednej rzeczy nie mogę zrobić: zamknąć ust moim pracownikom.

Jednak nie jest ważne, że niektórzy ludzie mówią o mnie źle. Ważne, że ja robię, co mogę, by im służyć, by służyć społeczności, w której żyjemy, a także by służyć marzeniu, które pcha mnie do robienia tego wszystkiego.”

Zostawiam Cię z Twoimi myślami, Twoją wizją i Twoimi celami.

Jeżeli jeszcze ich nie masz, może warto je określić? Może warto aby były zgodne z Tobą?

Jeżeli chcesz to zrobić ale nie do końca wiesz jak, a może po prostu chcesz zmienić te, które już masz i zrobić to inaczej, skontaktuj się ze mną. Zapraszam.