Co robisz aby iść do przodu?
22288
post-template-default,single,single-post,postid-22288,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Co robisz aby iść do przodu?

Co robisz aby iść do przodu?

Ostatni czas jest dość trudny dla części z nas, a może dla wszystkich, tyle, że pod innym kątem?

Jak sądzisz?

Co robisz w tym czasie aby iść do przodu?

Ja przyznam Ci się, że w ostatnim czasie uczestniczyłam w wielu warsztatach, webinarach z rozwoju osobistego w różnych dziedzinach życia, prowadzonych przez mądrych, doświadczonych ludzi.

Spotkałam, choć wirtualnie, m.in. .: Johna C. Maxwella, Paula Martinelli, Jacka Canfielda, Dr. Amena i jego żonę Tanę a dzięki nim poznałam nowe wspaniałe osoby m. in.: Dr. Caroline Leaf, Dr. Sharon May, Josepha McClendona III.

Spotkałam też osoby zajmujące się na co dzień praktyką medytacji, oddychania, właściwego reagowania na stres i wydarzenia wokół m. in.: Dawsona Churcha, Dr. Sue Morter.

Jestem bardzo usatysfakcjonowana z tych spotkań, wiele się nauczyłam, poszerzyłam swoją perspektywę i spojrzenie na wiele spraw, wiele sobie przypomniałam i chcę przekazać Ci dzisiaj kilka myśli, oczywistych, jednak zapominanych przez nas na co dzień, a może nawet ignorowanych?

Z jakich powodów?

Może dlatego, że boimy się prawdy, która kieruje nas w stronę zmiany?

Jak myślisz?

Ale przejdźmy do sedna.

Pamiętaj, że wydarzenia w Twoim życiu, najbardziej przerażające Cię, najbardziej traumatyczne, mogą okazać się nadzieją dla kogoś innego, jeżeli tylko podzielisz się z drugą osobą, jak sobie z tym poradziłeś/poradziłaś.

Bo widzisz, kryzysy są po coś. Trudno jest w to uwierzyć gdy Cię dotykają, ale bez nich często nie zrobisz tego, co już od dawna w Tobie drzemie i próbuje się przebić.

To rodzaj bodźca do działania.

Oczywiście zależy to od Ciebie jak na sytuację zareagujesz, czy zareagujesz, czy będziesz reaktywny czy kreatywny?

Jak coś się wydarzy, zadaj sobie pytanie co mogę z tym zrobić, a nie dlaczego to znowu ja, to znowu mi się przydarzyło?

Pamiętaj oczyść umysł z blokujących Cię zaszłości i stwórz się na nowo.

Czy jest to łatwe? Nie

Czy działa jak za dotknięciem różdżki, o czym większość marzy? Nie

Czy jest możliwe? Tak

Musisz pamiętać, że to proces, czasem trudny, czasem dłuższy, czasem pod górę ale dobry dla Ciebie, rozwijający Cię, dający możliwości.

Jak możesz ułatwić sobie tą drogę?

Na początek wybierz obszar swojego życia, który najbardziej według Ciebie potrzebuje zmiany. Zastanów się czego chcesz i kim dzięki temu chcesz się stać? Wyobraź sobie tą sytuację, ze szczegółami, zapisz wszystko.

Dziś nie musisz wiedzieć jak przebiegnie cały proces. Dziś zrób krok na przód.

Wiem, mówienie o działaniu jest nudne, ale bez działania nie wydarzy się to o czym marzysz, czego pragniesz.

Aby było Ci łatwiej pomyśl także o tym co działa i działało dla Ciebie w przeszłości a co nie?

I jeżeli nie działało, nie powtarzaj tego, jak zapewne robisz to nawykowo.

Dlatego m. in. potrzebujesz świadomości siebie, uważności i otwartego umysłu.

A i jeszcze jedno – nie myśl o tym, aby wszystko zrobić od razu, bo tak nie dasz rady, polegniesz, zanim tak naprawdę zaczniesz.

Ale przecież nie chcemy czekać…

Wiem, kolejna nudna powtarzana rzecz, chcemy nagrody od razu, ale ta natychmiastowa jest tylko namiastką prawdziwej nagrody jaka na nas czeka.

Nie bądź pesymistą, nie myśl o czarnych scenariuszach, miej nadzieję i działaj.

Dale Carnegie powiedział: „Większość rzeczy na świecie, została osiągnięta przez ludzi, którzy nadal próbowali, kiedy wydawało się, że nie ma już żadnej nadziei.”

Nido Qubein zaznaczył, że „Twoje obecne okoliczności nie decydują o tym, gdzie możesz iść, a jedynie o tym, od czego zacząć”.

I myśl z ostatniej chwili – co byś powiedział/powiedziała gdybym zaprosiła Cię po nowym roku na warsztaty interaktywne on-line pomocne Ci w odkryciu siebie?