Efektywna komunikacja
21801
post-template-default,single,single-post,postid-21801,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Efektywna komunikacja

Efektywna komunikacja

W październiku byłam uczestnikiem warsztatu zatytułowanego „Efektywne zarządzanie potencjałem zespołu”. Prowadzącym był John Griffin międzynarodowy trener, mówca i coach związanym z John Maxwell Team.

Ważne dla mnie podczas tego spotkania było ponowne spojrzenia na styl komunikacji, działania innych ale także i mój.

Co z tego wynika dla Mnie i dla Ciebie?

Przypomnienie, że tak jak My oczekujemy pewnego konkretnego sposobu porozumiewania się z nami, inni oczekują tego od nas. Oczekują, że w sposób dla nich właściwy przekażemy im konkretne informacje.

Co musimy wziąć pod uwagę?

Między innymi fakt, że mamy i znamy ludzi z jednej strony nastawionych na budowanie i utrzymywanie relacji z drugiej zaś skoncentrowanych na zadaniu. Z jednej strony czerpiących pozytywną energię z bycia z innymi z drugiej, z bycia ze sobą i swoimi myślami. Ludzi otwartych, entuzjastycznych lub wręcz przeciwnie.

Wiedza na ten temat ważna jest to dla Ciebie nie tylko w sferze zawodowej ale i prywatnej. Na pewno warto się jej bliżej przyjrzeć.

Dlaczego Ci o tym piszę?

Dlatego, że ostatnio na blogu pisałam o tematyce związanej ze zmianami w życiu, podejmowaniem się nowych działań, blokowaniu się na to co nieznane.

Spojrzenie na innych i próba porozumienia się z nimi w sposób dla nich właściwy może być dla Ciebie wyzwaniem, nowym sposobem zachowania Działaniem wyburzającym Cię z codziennych nawyków komunikacyjnych, wymagającym, budzącym niepewność, stres, odrobinę lub trochę więcej strachu. Jak każda zmiana także i ta wiąże się z niepewnością i z koniecznością  sięgnięcia po zasoby odwagi jakie posiadasz, jeśli oczywiście chcesz jej dokonać.

I o odwadze, zmianach, korzyściach i konsekwencjach mam dla Ciebie poniżej film z Johnem Maxwellem. Miłego oglądania Ci życzę, sporej dawki emocji i inspiracji do działania.

http://johnmaxwellteam.com/pl-mwm-2018-courage-difficulty/?c=jmax-wp-bo&jmtc=mwm-word-pl&jmta=mwm-word-courage-difficulty/