Czy niespójność jest Ci bliska?
21925
post-template-default,single,single-post,postid-21925,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Czy niespójność jest Ci bliska?

Czy niespójność jest Ci bliska?

Jeżeli jesteś niespójny/niespójna sabotujesz samego/samą siebie.

Niespójnym/niespójną możesz być w swoich myślach, zachowaniu, postępowaniu niezgodnie ze swoimi wartościami. To co jest dla Ciebie ważne ignorujesz, mówisz jedno a robisz drugie bądź po prostu robisz rzeczy wbrew sobie.

Brzmi znajomo?

Jeżeli tak, znasz zakończenie.

Jeżeli nie, możesz spodziewać się napiętych, trudnych chwil, kryzysowych i stresowych.

Twoje myśli wywołują w Tobie określone uczucia. One działania, a one rezultaty.

Ludzie sukcesu wiedzą i działają zgodnie z zasadą, że to co trzeba zrobić, po prostu trzeba zrobić kiedy przychodzi na to pora a okoliczności, choć niesprzyjających, nie traktują jako wymówki a jako wyzwanie. Kierują się samodyscypliną i robią rzeczy czasem wbrew temu co czują i jak się czują.

Działają odmiennie od osób kierujących się głównie emocjami, które mają tendencję do robienia rzeczy tylko gdy czują się dobrze, pod wpływem dobrej energii, przypływu sił czy chwilowej motywacji.

Dobrym rozwiązaniem jest zacząć kształtować w sobie samodyscyplinę opierając się na swoich talentach i mocnych stronach.

Warto więc abyś zapytał/zapytała siebie co jest moim talentem, co lubię robić, w czym czuję się mocny/mocna? Jakie działania dodają mi wartości i wzmacniają moje mocne strony?

Czemu Cię do tego zapraszam?

Bo robiąc wciąż to samo i tak samo nie możesz osiągnąć i oczekiwać innych rezultatów. A wiesz już skąd biorą się Twoje rezultaty. Z myśli, uczuć i działań.

Często brak rezultatów powoduje frustrację i stagnację. Po prostu czujesz że utknąłeś/utknęłaś.

Pomyśl zatem co możesz zrobić inaczej.

Odpowiedz sobie na pytanie co powinienem/powinnam zmienić aby mieć inne rezultaty?  Co mogłoby mi pomóc? Co mi obecnie przeszkadza? Jakie moje codzienne zachowania, myśli powinienem/powinnam zmienić?

Bo jeżeli słyszysz w swoim wnętrzu wezwanie do działania, słyszysz zrób to, spróbuj, to po prostu zrób to. Słuchaj swojego wewnętrznego głosu, swojej intuicji. Ona nie jest w Twoim życiu tak po prostu i bez celu.

Chcesz spokoju, bezpieczeństwa, siły, dobrobytu sukcesu… co by to nie było, sięgnij po to. Po prostu zacznij. Inwestuj w siebie, w swoje życie, w swoje szczęście, w swoją przyszłość. Pamiętaj, że zmiany, które osiągniesz przełożą się także pozytywnie na Twoich bliskich.

Sięgnij po swoje pragnienia.

Stać Cię na to.

Idź na przód mimo tego, że czasem nie jest tak łatwo jak być chciał/chciała, bo nagroda jaka na Ciebie czeka jest ogromna i wspaniała a ulga i satysfakcja jaką czujesz z samego/samej siebie jest nieocenionym uczuciem i darem, który sam/sama sobie dałeś/dałaś.

I co ważniejsze zostanie z Tobą na zawsze.