Czy to czego chcesz jest tym czego pragniesz?
22322
post-template-default,single,single-post,postid-22322,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Czy to czego chcesz jest tym czego pragniesz?

Czy to czego chcesz jest tym czego pragniesz?

Chciałabym Cię zaprosić do zastanowienia się czy to czego chcesz jest tym czego naprawdę pragniesz, a jeżeli tak, to czy jesteś gotowy/gotowa aby po to sięgnąć?

Dziś mam dla Ciebie przypowieść Kiki Stamigou, która może pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie? Przypomnij ją sobie, zapraszam Cię.

 „Zeus i Hera spoglądali z niebios, obserwując w dole niedolę rodzaju ludzkiego. Herze zrobiło się szczególnie żal pewnego biedaka, przygniecionego ciężarem kłopotów, głodem i żądaniami rodziny, której  nie mógł ani nakarmić, ani jej dogodzić.

– Mój Panie – powiedziała do Zeusa – Okaż współczucie. Ześlij pomoc tamtemu biedakowi. Zobacz, jest tak biedny, że ma sandały powiązane wodorostami.

– Moja droga – odrzekł Zeus. – Chętnie bym mu pomógł, ale on nie jest jeszcze gotów.

– Wstydź się – odparowała Hera. Dla ciebie byłaby to najłatwiejsza rzecz na świecie: spuścić na drogę przed nim worek złota, by uwolnić go od trosk na zawsze.

– Ach! To zupełnie co innego. – powiedział Władca Świata.

Oślepiająca błyskawica, której towarzyszył wielki grzmot, przecięła bezchmurne niebo. Świat jakby się na moment zatrzymał, a potem ptaki podjęły swoje trele, a cykady cykanie.

Worek zawierający złoto najczystszej jakości leżał na drodze przed biedakiem, który ostrożnie podniósł nogę i przekroczył go, uważając, by nie zniszczyć jeszcze bardziej swoich sandałów.”

Jaka jest Twoja odpowiedź?