Krok w tył
21909
post-template-default,single,single-post,postid-21909,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Krok w tył

Krok w tył

Winston Churchill powiedział „Sukces to przechodzenie od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu”.

Jak Twój entuzjazm?

Dzisiaj kontynuując tematykę porażki i sukcesu chciałabym zapytać Cię między innymi o niego, co dzieje się z Tobą w sytuacji, w której ogarnia Cię przygnębienie, smutek, rezygnacja? Co gdy nie wiesz co dalej robić? Co gdy już Ci się nie chce?

Czujesz niechęć do tego co robisz, do siebie, do życia?

Zastanawiałeś/zastanawiałaś się kiedyś nad swoimi uczuciami będąc w takim stanie?

A może to stan, którego nie znasz? A może taki, do którego się nie przyznajesz?

Może brzmi całkiem znajomo, a jednak… nie dotyczy Ciebie? Jak bardzo dotyczy wszystkich poza Tobą?

Co w takiej sytuacji robisz? Jak się zachowujesz? Jak przeżywasz kolejny dzień?

Usiądziesz i siedzisz?

Izolujesz się od innych?

Użalasz się nad sobą i swoją sytuacją?

Szukasz winnych?

Możesz, oczywiście, za każdym razem to Twój wybór.

Co jednak otrzymasz w takiej sytuacji? Jakie korzyści przyniesie Ci takie zachowanie?

Co daje Ci w tej chwili? Co jest Twoją w takiej sytuacji nagrodą?

Wiem, trudne pytanie, bo sądzisz, że niczego  nie otrzymujesz. A jednak pozostajesz w takim stanie i trzymasz się utartych już własnych schematów działania. Zapytaj się siebie czemu tak się dzieje?

Może dzięki temu możesz czuć się źle, możesz być niemiły/niemiła, możesz się nie wysilać, nie działać, nie angażować, odpocząć od wszystkiego i wszystkich, mieć święty spokój? Możesz się usprawiedliwiać i każdy powinien zrozumieć Twoje reakcje, zachowania?

A może spróbuj inaczej?

Powiedz sobie jak jest, zastanów się czemu, pozwól sobie na krok w tył i rusz ze zdwojoną energią.

Sądzisz, że krok w tył to porażka, słabość?

Sądzisz, że szukanie winnych to sukces?

Zmiana schematów zachowań, schematów myślowych nie jest łatwa i natychmiastowa. Jest jednak możliwa i wymaga czasu oraz nielubianego być może przez Ciebie słowa – konsekwencji.

Do Ciebie należy podjęcie decyzji co dalej. Do Ciebie należy podjęcie działań.

Po drugiej stronie leży kryzys, który pogłębia się w czasie. Może jeszcze tego nie wiesz, może już przyzwyczaiłeś/przyzwyczaiłaś się do sytuacji, choć zapewne czujesz, że coś Ci w Twoim życiu nie pasuje.

A może wykorzystujesz czas do pogłębienia istniejącej sytuacji i już wbrew pozorom dobrze znaną Ci konsekwencję, do odwlekania działania, użalania się, szukania odpowiedzialnych?

Wykorzystaj czas i konsekwencję, którą posiadasz w sobie na swoją korzyść, prawdziwą korzyść, dzięki, której ruszysz do przodu. Korzystaj ze swoich zasobów, umiejętności. Pomogę Ci jeżeli nie wiesz jak je wykorzystać lub co straszniejsze nie wierzysz, że je posiadasz.

Posiadasz, zapewniam Cię i na pewno możesz sięgnąć po swoje marzenia.

Kryzys jest obecny w życiu każdego z nas i jest czasem przejściowym, potrzebnym Ci do zauważenia nowej perspektywy, do rozwoju. Nie jest stałym elementem Twojego życia a na pewno nie musi nim być. Pamiętaj o tym każdego dnia, każdego, także tego nienajlepszego dla Ciebie jak czasem sądzisz i wykorzystaj ten moment na zmianę sytuacji i własnego stanu.

Chodzi przecież o Ciebie, Twoje życie, Twoje relacje, Twój komfort, Twoje bezpieczeństwo, Twój sukces.