Nawet gdy toniesz zawsze jest rozwiązanie
Niepewność.
Niska samoocena.
Przeświadczenie o ważności roli pracy w Twoim życiu.
Brak poczucia sprawczości, skuteczności, unikanie sytuacji trudnych, zamiast konfrontowania się z nimi.
Bronienie bez względu na wszystko swojego zdania i poglądów, nawet pomimo logicznych argumentów z drugiej strony.
Traktowanie swojej pracy jako misji wymagającej od Ciebie ciągłych wyrzeczeń, w tym także zaangażowanie kosztem życia prywatnego, kosztem relacji, kosztem siebie i często kosztem własnych wartości.
Towarzyszące Ci zmęczenie, coraz większe wyczerpanie i napięcie.
Zmniejszenie odporności, zaburzenia snu, bóle głowy, brzucha, osłabienie.
Poczucie beznadziejności, bezradność, zniechęcenie.
To symptomy kryzysu wypalenia, które powinny Cię zaniepokoić, jeżeli zauważasz je w swoim zyciu.
Wiem, ponieważ przez większość z nich sama przeszłam. Teraz przechodzą przez nie moi klienci, dlatego tak dobrze ich rozumiem i mogę im pomóc.
Wiem też, że znalezienie wsparcia i skorzystanie z niego to dobry krok w celu odzyskania siebie i satysfakcji z własnej pracy i własnego życia. Warto abyś Ty też o tym pamiętał/pamiętała jak również o tym, że sięgnięcie po pomoc nie jest Twoją słabością tylko mądrością jakiej nauczyło Cię życie.
Potrzebujesz pomocy także dlatego, że Twoje myśli, które na co dzień Ci towarzyszą są natrętne i obsesyjne. Trudno jest Ci wyjść poza schemat: nie mogę się wyspać, nic nie ma sensu, nie dam już rady, to mnie przerasta, jestem beznadziejna/beznadziejny, niczego nie potrafię zrobić, jestem u kresu sił.
Myśli te, możesz mi wierzyć, stają się Twoimi przekonaniami na temat sytuacji i Ciebie samego/samej. Powodują, że choć chcesz i tak nic nie robisz z powodu braku pespektywy na przyszłość. A skoro jesteś u kresu sił, to nie masz nawet ochoty ruszyć się do przodu. Ale musisz, bo jeżeli nic nie zrobisz doprowadzisz do nasilenia objawów, które mogą prowadzić Cię do wycofania się z roli zawodowej, odczuwania braku motywacji, koncentracji, odpowiedzialności. To sprzyja częstszemu popełnianiu błędów. Powoduje wyczerpanie emocjonalne, obniżenie poczucia własnych dokonań, własnej skuteczności, własnych umiejętności i kompetencji.
Najważniejsze aby dobrze zacząć i skutecznie rozwiązać problem, zdiagnozować to co stoi za Twoim wypaleniem: apatia, zmęczenie fizyczne, wycofanie, depresja, złość, brak zainteresowania pracą, zniechęcenie.
Czy proces przez, który będziesz przechodzić będzie łatwy? Nie, ale pamiętaj, że zdobycie tego co jest dla Ciebie wartościowe jest ważne i droga zawsze wiedzie pod górę.
Dlaczego? Sądzę, że dlatego, że widok z tej perspektywy jest niepowtarzalny.
Abyś już teraz mógł/mogła ruszyć do przodu zapraszam Cię na warsztaty, które odbędą się już 5 września. Szczegóły możesz sprawdzić klikając w link https://sklep.mentalworld.pl/produkt/jak-oswoic-kryzys-i-na-nowo-zaczac-zyc/