Nawet gdy toniesz zawsze jest rozwiązanie
23053
post-template-default,single,single-post,postid-23053,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Nawet gdy toniesz zawsze jest rozwiązanie

kryzys wypalenie lider warsztat problem bezradność bezsilność

Nawet gdy toniesz zawsze jest rozwiązanie

kryzys wypalenie lider rozwiązanie warsztat

Niepewność.

Niska samoocena.

Przeświadczenie o ważności roli pracy w Twoim życiu.

Brak poczucia sprawczości, skuteczności, unikanie sytuacji trudnych, zamiast konfrontowania się z nimi.

Bronienie bez względu na wszystko swojego zdania i poglądów, nawet pomimo logicznych argumentów z drugiej strony.

Traktowanie swojej pracy jako misji wymagającej od Ciebie ciągłych wyrzeczeń, w tym także zaangażowanie kosztem życia prywatnego, kosztem relacji, kosztem siebie i często kosztem własnych wartości.

Towarzyszące Ci zmęczenie, coraz większe wyczerpanie i napięcie.

Zmniejszenie odporności, zaburzenia snu, bóle głowy, brzucha, osłabienie.

Poczucie beznadziejności, bezradność, zniechęcenie.

To symptomy kryzysu wypalenia, które powinny Cię zaniepokoić, jeżeli zauważasz je w swoim zyciu.

Wiem, ponieważ przez większość z nich sama przeszłam. Teraz przechodzą przez nie moi klienci, dlatego tak dobrze ich rozumiem i mogę im pomóc.

Wiem też, że znalezienie wsparcia i skorzystanie z niego to dobry krok w celu odzyskania siebie i satysfakcji z własnej pracy i własnego życia. Warto abyś Ty też o tym pamiętał/pamiętała jak również o tym, że sięgnięcie po pomoc nie jest Twoją słabością tylko mądrością jakiej nauczyło Cię życie.

Potrzebujesz pomocy także dlatego, że Twoje myśli, które na co dzień Ci towarzyszą są natrętne i obsesyjne. Trudno jest Ci wyjść poza schemat: nie mogę się wyspać, nic nie ma sensu, nie dam już rady, to mnie przerasta, jestem beznadziejna/beznadziejny, niczego nie potrafię zrobić, jestem u kresu sił.

Myśli te, możesz mi wierzyć, stają się Twoimi przekonaniami na temat sytuacji i Ciebie samego/samej. Powodują, że choć chcesz i tak nic nie robisz z powodu braku pespektywy na przyszłość. A skoro jesteś u kresu sił, to nie masz nawet ochoty ruszyć się do przodu. Ale musisz, bo jeżeli nic nie zrobisz doprowadzisz do nasilenia objawów, które mogą  prowadzić Cię do wycofania się z roli zawodowej, odczuwania braku motywacji, koncentracji, odpowiedzialności. To sprzyja częstszemu popełnianiu błędów. Powoduje wyczerpanie emocjonalne, obniżenie poczucia własnych dokonań, własnej skuteczności, własnych umiejętności i kompetencji.

Najważniejsze aby dobrze zacząć i skutecznie rozwiązać problem, zdiagnozować to co stoi za Twoim wypaleniem: apatia, zmęczenie fizyczne, wycofanie, depresja, złość, brak zainteresowania pracą, zniechęcenie.

Czy proces przez, który będziesz przechodzić będzie łatwy? Nie, ale pamiętaj, że zdobycie tego co jest dla Ciebie wartościowe jest ważne i droga zawsze wiedzie pod górę.

Dlaczego? Sądzę, że dlatego, że widok z tej perspektywy jest niepowtarzalny.

Abyś już teraz mógł/mogła ruszyć do przodu zapraszam Cię na warsztaty, które odbędą się już 5 września. Szczegóły możesz sprawdzić klikając w link https://sklep.mentalworld.pl/produkt/jak-oswoic-kryzys-i-na-nowo-zaczac-zyc/