Od emocji do wartości, aby zyskać wewnętrzny spokój
23332
post-template-default,single,single-post,postid-23332,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Od emocji do wartości, aby zyskać wewnętrzny spokój

lider przywództwo kryzys emocje stres lęk strach gniew złość

Od emocji do wartości, aby zyskać wewnętrzny spokój

Dziś chciałabym zapraszając Cię do refleksji nad sobą i własnym życiem. przypomnieć Ci anegdotę Petera McNaba „Najmniejszy Bóg”.

lider przywództwo kryzys emocje stres lęk strach gniew złość

„Niedługo po tym, jak stworzyli rodzaj ludzki, bogowie uświadomili sobie swój błąd. Stworzenia, które powołali do życia, były tak zręczne, tak utalentowane, tak pełne ciekawości i zapędów badawczych, że było tylko kwestią czasu, kiedy zakwestionują wyższość bogów.

By utrwalić swoją przewagę, bogowie zwołali walne zebranie, aby przedyskutować tę kwestię. Wezwano bogów ze wszystkich znanych i nieznanych światów. Narady były długie, drobiazgowe i pełne głębokiego namysłu.

Wszyscy bogowie zgadzali się co do jednego. Różnica między nimi a śmiertelnymi leżała w jakości zasobów, jakimi dysponowali. Podczas gdy ludzie mieli swoje ego i koncentrowali się na tym, co zewnętrzne, na materialnych aspektach świata, bogowie mieli ducha, duszę i zrozumienie działania wewnętrznej jaźni.

Niebezpieczeństwo polegało na tym, że prędzej czy później ludzie zechcą mieć także i to.

Bogowie postanowili ukryć cenne zasoby. Pytanie brzmiało: gdzie? I z tego powodu debata podczas Wielkiej Konferencji Bogów trwała długo i była gorąca. Niektórzy proponowali ukrycie skarbów na szczycie najwyższej góry. Zdano sobie jednak sprawę, że prędzej czy później ludzie wejdą na tę górę.

A najgłębszy krater w najgłębszym oceanie zostanie odkryty.

A kopalnie wbiją się w ziemię.

A najbardziej nieprzebyte dżungle zdradzą swoje sekrety.

A mechaniczne ptaki będą badać niebo i kosmos.

A księżyc i planety staną się celem wycieczek turystycznych.

I nawet najmądrzejsi i najbardziej twórczy bogowie zamilkli, jak gdyby każda droga została zbadana i wszystkie okazały się dalekie od ideału.

I wtedy przemówił najmniejszy z bogów, który do tej pory milczał.

 – A może byśmy ukryli te zasoby we wnętrzu każdego człowieka? Oni na pewno nie pomyślą, by ich tam szukać”.

A Ty gdzie szukasz?

A może już wiesz gdzie drzemie Twój potencjał?

Wierzę, że tak!

Aby go wykorzystać przyda Ci się nowe spojrzenie na własne emocje, wartości i wewnętrzny spokój, którego być może właśnie poszukujesz?

Dlatego przygotowałam dla Ciebie nowe warsztaty Od emocji do wartości, czyli jak w końcu zyskać wewnętrzny spokój?

Rozmawiamy o 4 spotkaniach i zaczynamy już 18 kwietnia.

A co będzie tematem? Między innymi lęk i strach, gniew i złość, smutek i żal oraz poczucie winy i jak sobie radzić z tymi emocjami.

Jeżeli już teraz chcesz wiedzieć więcej napisz do mnie kontakt@szymeckakatarzyna.pl