Po co Ci po co
21846
post-template-default,single,single-post,postid-21846,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Po co Ci po co

Po co Ci po co

Działania z Twojej strony są konieczne abyś osiągnął/osiągnęła to czego pragniesz, aby Twoje życie zmieniło się lub wydarzyła się w nim konkretna zmiana. Wierzę, że to już wiesz.

Nie wiem jednak czy zastanawiałeś/zastanawiałaś się, które z tych rzeczy, które chcesz zmienić, wprowadzić w życie, osiągnąć, są dla Ciebie naprawdę ważne. Co osiągnięcie ich niesie ze sobą dla Ciebie, dla Twojego życia?

Po co chcesz to zrobić?

Czy kiedykolwiek zadałeś/zadałaś sobie pytanie po co chcesz coś zrobić, osiągnąć?

Czy po prostu robisz wszystko jak spłynie na Ciebie, swoje rzeczy, innych, bez zastanowienia? Czy wszystko co się właśnie pojawi, jako nowe, jest równie pilne i stanowi nowy priorytet? Czy robisz żeby rozbić, odhaczyć na liście?

Czy Twoje działania wnoszą pozytywną energię do Twojego życia, czy tylko odczuwasz zmęczenie po wykonaniu tak wielu ważnych dla Ciebie czynności w ciągu dnia i w dodatku w sposób całkiem mechaniczny?

Po co? To moje pytanie do Ciebie dzisiaj.

Jeżeli nie wiesz po co, a to co robisz nie sprawia Ci radości, nie daje satysfakcji, to jesteś na dobrej drodze do permanentnego zmęczenia, frustracji, wypalenia.

Wypalenia, które jak już mam nadzieję, wiesz, jest jednym z rodzajów kryzysu jaki może Cię spotkać (pisałam o tym we wcześniejszych artykułach, zapraszam Cię ). Trudną sytuacją, która może być obecna w Twoim życiu przez wiele miesięcy a nawet lat, która negatywnie wpływa na Ciebie, Twoje życie, relacje, związki, pracę.

Czemu odpowiedź po co jest dla Ciebie taka istotna?

Bo nadaje sens Twojemu życiu, celowość, kierunek. Chroni Cię przed poczuciem pustki, tak niestety wszechobecnym, nie dającym satysfakcji, radości, spełnienia, dobrej energii, chęci do robienia tego co ważne dla Ciebie.

Jak widzisz łatwo wpaść w obieg zamknięty, koło, które kręci się do momentu aż je przerwiesz. Zauważasz to? Zdarzenia następują po sobie i z każdym obrotem jest coraz gorzej.

Jeżeli nie chcesz czekać na kolejny pełny obrót, dodatkowy stres, przerwij go już teraz. Wiem, że się boisz, bo nie wiesz co będzie potem. Wiesz jednak co Cię czeka gdy pozwolisz kołu zatoczyć kolejny cykl.

Dokonaj wyboru. Odpowiedz sobie na pytanie co jest dla mnie ważne?

Szczera odpowiedź i decyzja to ważny pierwszy krok jakiego dokonujesz w swoim życiu. Potem wystarczy zrobić kolejne. Chcesz mieć kogoś obok podczas swojej drogi, kogoś kto Ci pomoże, poproś go o to. A to już kolejny ważny dla Ciebie krok.

I pamiętaj po co?