Problemy i poczucie humoru
21913
post-template-default,single,single-post,postid-21913,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Problemy i poczucie humoru

Problemy i poczucie humoru

Mam nadzieję, że Święta minęły Ci w przyjemnej atmosferze, przyniosły Ci radość i odpoczynek. Wierzę także, że wiesz jak ważne są one w Twoim życiu.

 

Lecz, być może po dzisiejszym powrocie do codzienności pojawiły się przed Tobą, Twoje problemy, z którymi sobie nie radzisz.

 

Dość niecodziennie, trochę z przymrużeniem oka, trochę z dawką czarnego humoru o nowym spojrzeniu na własne problemy pisał Anthony de Mello. Napisał on:

 

„Często powtarzam, że na to, by żyć naprawdę, trzeba najpierw umrzeć. Najpierw należy wyobrazić sobie siebie w grobie, by zyskać przepustkę do życia… A więc wyobraź sobie, że umarłeś i leżysz martwy. A teraz spójrz na swoje problemy z tej perspektywy.

Czyż wszystko nie ulega zmianie?

 

A o poczuciu humoru warto uczyć się od Victora E. Frankla, który w swojej książce ”Człowiek w poszukiwaniu sensu” napisał:

 

„…poczucie humoru, jak żadna inna cecha charakteru, pozwala człowiekowi zachować dystans i daje mu umiejętność wznoszenia się – choćby na krótką chwilę – ponad praktycznie każde okoliczności…”

 

Życzę Ci aby poczucie humoru było obecne w Twoim życiu każdego dnia. Wszystko zależy od Twojej interpretacji. Ale to już na pewno wiesz.

 

Przy okazji, jeżeli jesteś uczestnikiem czwartkowego warsztatu, do zobaczenia.

Poczucie humoru mile widziane