Co wpływa na twoje działania lub ich brak
21357
post-template-default,single,single-post,postid-21357,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Co wpływa na twoje działania lub ich brak

p

Co wpływa na twoje działania lub ich brak

Jak się czujesz? Masz energię i chęć do działania? A może czujesz zmęczenie i nie wiesz czemu w ogóle za coś miałbyś/miałabyś się zabrać?

Jeżeli tak czujesz od czasu do czasu to wszystko jest ok. To tzw. gorsze dni i obniżenie nastroju. Jeżeli natomiast czujesz się tak zawsze lub takie dni przeważają, to zastanów się co dzieje się w Twoim życiu?

Co może być powodem przez który czujesz ciągłe zmęczenie, brak chęci do działania i masz ochotę zaszyć się w domu?

Jedną z przyczyn może być fakt, że przeżywasz kryzys, choć wcale nie musisz zdawać sobie z tego sprawy. Towarzyszy Ci silne napięcie i stres.

Możesz odczuwasz frustrację, bezradność czy zmęczenie z racji wykonywanych zadań, dążenia do realizacji celów, które nie są Twoje i co ważniejsze są niezgodne z Twoimi wartościami.

Może taka sytuacja spotyka Cię w pracy, a może dzieje się tak w życiu prywatnym? Robisz coś dla kogoś, myśląc przy okazji, że robisz w ten sposób także coś ważnego dla siebie. Coś dobrego, inspirującego, rozwijającego.

A może w ten sposób w swoich oczach wzmacniasz poczucie własnej wartości?

Może ktoś bliski ma problem i chcesz go za niego rozwiązać?

Może ktoś bliski ma problem i dajesz mu rady co ma zrobić, jak, kiedy a on z nich nie korzysta?

Może ktoś bliski ma problem, który zawsze za niego starałeś/starałaś się rozwiązać a tym razem powiedziałeś/powiedziałaś sobie nie mam już siły?

A może jesteś taką bliską osobą, która odpowiedzialnością za swoje życie obarcza innych i oczekuje od nich ciągłej pomocy i działań w swojej sprawie?

Takie zachowanie na dłuższą metę męczy. Nie sądzisz?

Gdy robisz coś czego tak naprawdę nie chcesz jest trudno, jest ciężko i wydatkujesz na to bardzo wiele energii, której brakuje Ci na inne rzeczy, które chciałbyś/chciałabyś robić.

Jeżeli wiesz co jest dla Ciebie ważne, znalezienie w sobie energii, mocy aby to zrobić jest łatwe. Decyzja już została przez Ciebie podjęta, teraz wystarczy zacząć ją realizować. Stać Cię na to, przecież tego pragniesz.

Brak działania z Twojej strony to lęk przed zmianą a brak dalszych działań to brak konsekwencji, cierpliwości i wytrwałości. Bo gdy wciąż czegoś chcesz a z różnych powodów Ci nie wychodzi nie oznacza to przecież, że brak Ci motywacji.

Czasem też skutecznie blokują Cię przekonania i nawyki, które posiadasz. Warto się im przyjrzeć. Myślisz, że to dobre rozwiązanie?

Gdy je zidentyfikujesz możesz je zmienić i dzięki temu interpretować rzeczywistość obiektywnie i z szerszej perspektywy.

Takiego spojrzenia brakuje gdy jesteś w sytuacji kryzysowej a napięcie i stres towarzyszą Ci przez cały czas i utrzymują się na wysokim poziomie.

Jeżeli tak jest u Ciebie rozwiąż ten problem najszybciej jak tylko jest to możliwe.

Czy stać Cię dalej na takie życie?

Czy chcesz aby kolejne lata Twojego życia przebiegały pod dyktando kogoś innego?

Czy chcesz wciąż realizować cele innych?

Kiedy zaczniesz realizować własne, zakładając, że już je znasz?

Kiedy znajdziesz właściwy czas aby zadbać o siebie?

No tak, powiesz pewnie, przecież to egoizm, a on jest zły. Ale jak dasz szczęście, radość, spokój, miłość innym gdy sam/sama ich nie masz?

Jeżeli to co przeczytałeś/przeczytałaś dotyczy Ciebie i czujesz, że potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się ze mną, bo NA ZMIANĘ NIGDY NIE JEST ZA WCZEŚNIE.