Zależy mi czy nie?
21743
post-template-default,single,single-post,postid-21743,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Zależy mi czy nie?

Zależy mi czy nie?

Dziś chciałabym poruszyć z Tobą i jednocześnie przypomnieć Ci temat związany z częstym podejmowaniem się rzeczy bardzo różnych, z których na części z nich Ci zależy, a na części nie. Niestety podejmujesz się jednych i drugich.

Przypominam ten temat bo dotyczy całego Twojego życia, sytuacji pojawiających się każdego dnia i z racji często nawykowych, pozostający bez zmian i co gorsza zabierający Ci ogrom czasu i tym samym kawał Twojego życia.

Zacznij od tego czy kiedykolwiek w konkretnej sytuacji odpowiedziałeś/odpowiedziałaś sobie na pytanie czy mi zależy czy nie? A jeśli tak to dlaczego? Czemu i czy to w ogóle jest ważne dla mnie? Czy po prostu podejmuję się działań i robię? Co to znaczy, że mi zależy? Co to znaczy, że w coś się angażuję?

Jak sądzisz czy możesz zaangażować się w coś co nie jest dla Ciebie istotne?

Jak robisz rzeczy, które są dla Ciebie ważne to z pasją, właśnie z zaangażowaniem, czy nie? Czy tak po prostu wykonujesz je bo praca, codzienność, ktoś Cię poprosił lub po prostu bo musisz?

Jak robisz rzeczy, które nie są dla Ciebie ważne?

Sądzisz, że jest duża różnica?

Czemu czasami łatwo jest Ci się w coś zaangażować, nie poddawać się, być konsekwentnym/konsekwentną, wytrwałym/wytrwałą, podejmować się kolejnych prób, działań, szukać nowych możliwości?

Zastanawiałaś/zastanawiałaś się czasem czemu tak się dzieje?

Sięgając do moich doświadczeń wniosek jest prosty, gdy coś jest dla mnie ważne, mówiąc inaczej zależy mi na tym, to wykonanie działania nie sprawia mi trudności.

Przeszkody stają się wyzwaniem tak, jak lęk i stres, obecny przy zmianie, o których już wiele pisałam.

Jak wiesz, że czegoś chcesz i jest to dla Ciebie istotne, znaczące staje się Twoje podejście, Twoja postawa i interpretacja sytuacji.

Czy lęk i stres wezmą górę nad Tobą? Niemiłe myśli, emocje zablokują Cię?

Jeżeli na czymś na prawdę Ci zależy to blokady nie powinny stanowić problemu, choć jak wiesz będą istniały.

Przyjrzyj się temu co robisz i jak to wygląda u Ciebie.

Chętnie poznam Twoje wnioski, Twoje doświadczenia, napisz, zostaw swój komentarz.

Ja życzę Ci abyś zawsze robił/robiła to na czym Ci zależy bo to Twoje życie.

Decyduj i wybieraj w zgodzie ze sobą.