Czy Twoja porażka to Twój sukces?
21902
post-template-default,single,single-post,postid-21902,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Czy Twoja porażka to Twój sukces?

Czy Twoja porażka to Twój sukces?

Chciałabym dzisiaj powiedzieć Ci kilka słów o porażce i sukcesie.

Dlaczego dzisiaj? Ponieważ w ramach John Maxwell Team organizujemy spotkania dla dzieci i młodzieży, które mają na celu przybliżenie im wspomnianej tematyki ale przede wszystkim nauczenie ich już teraz radzenia sobie z porażkami. Jeżeli chciałbyś wspomóc nasze działania, zaprosić nas na przykład do swojej szkoły, proszę skontaktuj się ze mną.

Thomas Edison powiedział „Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest próbowanie po prostu, jeden, następny raz.

A Zig Ziglar dodaje: Porażka to zdarzenie, a nie osoba. Tak, być może poniosłeś porażkę, ale nią nie jesteś.”

Stąd pytanie również do Ciebie czy i jak dobrze radzisz sobie z porażkami?

Każdy z nas je ma w swoim życiu, nikogo nie omijają. Ważne jest czy się im poddajemy czy uczymy się na błędach i idziemy dalej, działamy mimo wszystko a może i nawet ze zdwojoną siłą.

Zacznijmy jednak od sukcesu.

Czy wiesz czym jest dla Ciebie sukces? Masz swoją definicję?

Wiesz dokąd zmierzasz w swoich działaniach i co chcesz osiągnąć?

Kiedy poczujesz, będziesz wiedzieć, że jesteś osobą sukcesu?

To początek, jeżeli nie masz opracowanego tego fundamentu skąd wiesz dokąd iść?

Jaką drogę wybrać aby osiągnąć… no właśnie co?

Jak już wiesz i co ważniejsze wiesz, że chcesz iść w tą stronę czas na kolejny krok. Plan działań, zadania na dzień, tydzień, miesiąc.

I wierz mi na swojej drodze do osiągania sukcesu poniesiesz niejedną porażkę. Ważne też abyś wiedział/wiedziała czym ona dla Ciebie jest? Z jakimi uczuciami i zachowaniami wiąże się dla Ciebie.

Czasem będzie Ci trudno, czasem będzie Ci smutno, popłyną łzy, czasem uznasz, że nie dasz rady.  I to dobrze, choć może trudno Ci w tej chwili w to uwierzyć.

Dobrze, bo to oznaczy, że jesteś na właściwej drodze, działasz, nie poddajesz się przeciwnościom, nie poddajesz się swoim myślom typu „Któregoś dnia… „ a szczególnie wymówkom i usprawiedliwieniom, czemu czegoś nie robisz. Dobrze, ponieważ jesteś osobą odpowiedzialną za swoje działania, życie, siebie.

Gratuluję! Porażka to ważna nauka.

Umiejętność wyciągnięcia wniosków z niewłaściwego działania, zmiana ich na inne, aktywność i działania to droga dla Ciebie, droga do Twojego sukcesu.

Dodatkowo pamiętaj przyda Ci się wsparcie osób, osoby pozytywnej, rozwijającej się tak jak Ty, wspierającej i nie oceniającej Ciebie.

Powodzenia. Sukces jest dla Ciebie. Zgadzasz się ze mną?

A przy okazji wspomnianej drogi rozwoju zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zaproszę Cię już niedługo na warsztat, jak niektórzy mówią po poprzednim spotkaniu o dość przewrotnym tytule „Jesteś, myślisz więc jesteś”. Dziękuję przy okazji za miłe opinie. Do zobaczenia