Jak bardzo lubisz siebie?
21939
post-template-default,single,single-post,postid-21939,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Jak bardzo lubisz siebie?

Jak bardzo lubisz siebie?

Powróćmy dzisiaj jeszcze do komunikacji z samym/samą sobą. To bardzo ważny element wpływający na Twoje nastawienie, które jak już wiesz wpływa na Twoje działania, możliwości, sięgnięcie po to czego pragniesz, na Twoje osiągnięcia, sukcesy, satysfakcjonujące relacje lub ich brak.

Ważne zatem:

Co myślisz o sobie?

Jak siebie postrzegasz?

Na czym koncentrujesz swoje myśli?

Kim jesteś?

Odpowiedz na powyższe pytania tak szczegółowo jak tylko potrafisz na dany moment. Potem powracaj do nich, uzupełniaj o nowe myśli, refleksje, spostrzeżenia.

Pułapka związana z komunikacją z samym/samą sobą polega m.in. na tym, że często porównujesz się z innymi. Problem dotyczy faktu, że porównujesz swoje słabe z ich mocnymi stronami.

Dodatkowo porównujesz się, pracując w danym zawodzie, rozpoczynając karierę z tymi, którzy mają już na tej drodze dwu-, pięcio-, dziesięcioletnie doświadczenie.

W takiej sytuacji nie dajesz sobie szans na rozwój. Przekreślasz swoje szanse na starcie.

To, że ktoś jest Twoim autorytetem, jest Twoim mentorem i chcesz być taki/taka jak on/ona to dobrze, ale to już jest obszar doskonalenia się.

Daj sobie najpierw możliwość wzrastania.

Stań przed lustrem. Powiedz sobie coś miłego.

Jak się z tym czujesz?

Niepewnie?

Niewygodnie?

Wstydzisz się?

Czujesz napięcie w ciele?

Wiara w siebie i akceptacja siebie jest Ci niezbędna na każdym etapie i w każdej sferze życia. Pomoże Ci rozpocząć drogę, na której chcesz się znaleźć. Pomoże Ci z nastawieniem, kreowaniem myśli, wyjściem z sytuacji trudnej, stresowej, kryzysowej. Pomoże Ci sięgnąć po to o czym marzysz.

Wzmocnij ją i wzmacniaj każdego dnia.

Trudno będzie dać Ci innym to czego nie masz. Trudno będzie, jeżeli jesteś rodzicem, nauczyć dzieci wierzyć w siebie, jeżeli sam/sama nie wierzysz. Bez akceptacji siebie nie zaakceptujesz innych.

Pomogę Ci przejść ten proces. Zadzwoń do mnie.

To dobry czas na działania. Gdy inni wyjeżdżają a Ty nie możesz, zrób coś dobrego dla siebie. Umów się ze mną na konsultację, którą otrzymasz teraz bezpłatnie, w odpowiedzi na Twoje zaangażowanie.

Daj mi też proszę znać czy jesteś zainteresowany/zainteresowana warsztatem poświęconym budowaniu wiary w siebie. Po prostu napisz kontakt@szymeckakatarzyna.pl

Do zobaczenia, a gdy już zaplanowałeś/zaplanowałaś urlop  – miłych wakacji i pamiętaj nie pracuj tylko odpoczywaj.

Wierz w siebie. Tą zdolność masz w sobie, nie szukaj jej na zewnątrz. Daj jej po prostu szansę rozkwitnąć.