A Ty gdzie szukasz?
23263
post-template-default,single,single-post,postid-23263,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

A Ty gdzie szukasz?

lider wiara w siebie poczucie własnej wartości koniec roku podsumowanie przywództwo kryzys sukces porażka

A Ty gdzie szukasz?

Dziś chciałabym przypomnieć Ci anegdotę Petera McNaba zatytułowana „Najmniejszy Bóg”.

lider wiara w siebie poczucie własnej wartości koniec roku podsumowanie  przywództwo kryzys sukces porażka

Zbliża się koniec roku, czas podsumowań, spojrzenia na siebie i mam nadzieję, że dzięki tej historii spojrzysz na siebie prawdziwie.

„Niedługo po tym, jak stworzyli rodzaj ludzki, bogowie uświadomili sobie swój błąd. Stworzenia, które powołali do życia, były tak zręczne, tak utalentowane, tak pełne ciekawości i zapędów badawczych, że było tylko kwestią czasu, kiedy zakwestionują wyższość bogów.

By utrwalić swoją przewagę, bogowie zwołali walne zebranie, aby przedyskutować tę kwestię. Wezwano bogów ze wszystkich znanych i nieznanych światów. Narady były długie, drobiazgowe i pełne głębokiego namysłu.

Wszyscy bogowie zgadzali się co do jednego. Różnica między nimi a śmiertelnymi leżała w jakości zasobów, jakimi dysponowali. Podczas gdy ludzie mieli swoje ego i koncentrowali się na tym, co zewnętrzne, na materialnych aspektach świata, bogowie mieli ducha, duszę i zrozumienie działania wewnętrznej jaźni.

Niebezpieczeństwo polegało na tym, że prędzej czy później ludzie zechcą mieć także i to.

Bogowie postanowili ukryć cenne zasoby. Pytanie brzmiało: gdzie? I z tego powodu debata podczas Wielkiej Konferencji Bogów trwała długo i była gorąca. Niektórzy proponowali ukrycie skarbów na szczycie najwyższej góry. Zdano sobie jednak sprawę, że prędzej czy później ludzie wejdą na tę górę.

A najgłębszy krater w najgłębszym oceanie zostanie odkryty.

A kopalnie wbiją się w ziemię.

A najbardziej nieprzebyte dżungle zdradzą swoje sekrety.

A mechaniczne ptaki będą badać niebo i kosmos.

A księżyc i planety staną się celem wycieczek turystycznych.

I nawet najmądrzejsi i najbardziej twórczy bogowie zamilkli, jak gdyby każda droga została zbadana i wszystkie okazały się dalekie od ideału.

I wtedy przemówił najmniejszy z bogów, który do tej pory milczał.

 – A może byśmy ukryli te zasoby we wnętrzu każdego człowieka? Oni na pewno nie pomyślą, by ich tam szukać”.

A Ty gdzie szukasz?

A może już znalazłeś/znalazłaś?

A gdy jeszcze patrzysz na siebie inaczej, coś jeszcze Cię blokuje zapraszam do kontaktu kontakt@szymeckakatarzyna.pl bo już czas to zmienić 😀