Czy przeszłość zarządza Twoim życiem?
22029
post-template-default,single,single-post,postid-22029,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Czy przeszłość zarządza Twoim życiem?

Czy przeszłość zarządza Twoim życiem?

Część z nas podczas ostatnich dni przechodzi czas zadumy i refleksji nad przemijaniem, kolejnymi latami czy minionymi chwilami. To dla części z nas czas szczególny i kolejny moment do podsumowań, tak jak dla innych, a może także i wspomnianych, święta, nowy rok czy urodziny.

Często towarzyszą temu żal, złość, gniew, poczucie winy.

Przemijający czas skłania do zastanowienia się gdzie byłem/byłam, jestem i będę.

Nie zawsze to co jest, jest zachwycające, zadowalające nawet wystarczające. To wywołuje dodatkowe nieprzyjemne emocje i myśli.

Spróbuj zaakceptować przeszłość. Potraktuj to co się wydarzyło jak serię lekcji, które pozwoliły Ci dotrzeć tu gdzie jesteś. Zastanów się co możesz pozytywnego z nich wziąć ze sobą w przyszłość, aby kształtować ją według swojej wizji.

Bo jeżeli naprawdę chcesz być w miejscu, w którym chcesz być, musisz patrzeć przed siebie.

Od Ciebie zależy czy przeszłość będzie zarządzała Twoim życiem i determinowała Twoją przyszłość.

Czas, w którym jesteśmy może dodatkowo przywołać myśli związane z tymi, których już nie ma wśród nas i niestety nie zawsze pożegnanie nasze z nimi było takie jakie byśmy chcieli a czasem nie było go w cale.

Żal po stracie to jeden z trudnych momentów jaki możemy odczuwać w ciągu naszego życia, to jeden z kryzysów, który nas dotyka i także z nim musimy sobie poradzić.

Tu nie zawsze wszystko da się wytłumaczyć, dlatego jeżeli nadal odczuwasz ból związany ze stratą bliskiej osoby, pożegnaj się z nią, napisz do niej list, przeczytaj go jej i podziękuj za to co Ci dała i że była w Twoim życiu.

Pójdź za głosem serca, nie rozsądku.

Tak, to do czego Cię zapraszam nie jest być może logiczne, ale czasem nie musi takie być, jeżeli może Ci pomóc.