Konferencja Zdrowie Pracownika
21669
post-template-default,single,single-post,postid-21669,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Konferencja Zdrowie Pracownika

Konferencja Zdrowie Pracownika

Byłam w poniedziałek uczestnikiem i prelegentem na konferencji Zdrowie Pracownika. Podejmowałam podczas swojego wykładu tematykę wypalenia zawodowego. Temat brzmiał „Wypalenie zawodowe – wróg efektywności nr 1. Zapobiegać a nie leczyć”

Zainteresowanie tematyką było dużo, co osobiście mnie cieszy. Po latach w korporacjach, po analizie swoich doświadczeń i doświadczeń moich klientów, zauważam pewne zmiany na rynku. Dzieją się powoli i niestety jeszcze nie we wszystkich firmach pracownik jest poważany. Są na szczęście też takie, które dbają o zdrowie swoich pracowników i doceniają ich rolę w organizacji.

Wypalenie jak już wiesz jest kryzysem przewlekłym, trwającym w czasie, przyczynia się do zmiany postrzegania i radzenia sobie z codziennością. Osoby, których kryzys dotyczy, często jednak nie zdają sobie sprawy z tego co dzieje się tak naprawdę w ich życiu. Tłumaczą sobie sytuację złym samopoczuciem, złym dniem. Problemem jest to, że każdy dzień jest zły, nie ma w nim miłych i przyjemnych chwil, są tylko problemy i niewspierające myśli.

Wpływa to na każdy obszar życia osoby w kryzysie. Wpływa na modyfikację zachowań, działań, zmianę emocji, pogorszenie zdrowia fizycznego i psychicznego.

Konsekwencje dla zdrowia są poważne. Im dłużej trwasz w sytuacji kryzysowej tym są one poważniejsze.

Co też ciekawe na Twoje zdrowie wpływają, Twoje przekonania i nawyki.

Przekonania, często jak już wiesz, nie do końca Twoje. Są Twoich rodziców, przyjaciół, otoczenia.

Warto te powtarzające się myśli zdiagnozować i jeżeli są dla Ciebie szkodliwe zmienić. Przy okazji pamiętaj też, że warto wiedzieć co stanowi dla Ciebie w życiu największą wartość.

Warto też przyjrzeć się swoim zachowaniom i emocjom. One niosą za sobą uczucia, które zostają z Tobą na dłużej i determinują chociaż by Twoje relacje.

Bolesne emocje, czarne myśli, niewspierające Cię nawyki powodują konsekwencje dla Twojego zdrowia, samopoczucia, możliwości odczuwania radości, wywołują stres, napięcie, przeciążenie.

Wiem że czasem nie wiesz, że kryzys dotyka właśnie Ciebie i dzieje się to właśnie teraz, dlatego tym bardziej zachęcam Cię do przyjrzenia się sobie i zadbania o swoją energię, samopoczucie, zdrowie fizyczne i psychiczne.

Zapraszam Cię do korzystania z własnej intuicji i możliwości jakie masz wokół siebie. Naucz się je dostrzegać i z nich korzystać.

Pomogę Ci zdiagnozować czy kryzys dotyczy Ciebie i czy wkradł już się w Twoje życie. Razem określimy działania, który jeżeli się ich podejmiesz przywrócą równowagę w Twoim życiu i zdrowiu.

Zapraszam Cię do kontaktu. Temat jest gorący.

Im później zaczniesz pracować ze swoim kryzysem tym z większą ilością konsekwencji będziesz musiał/musiała się zmierzyć aby odzyskać siebie i własne życie. Nie wiem co Ty o tym sądzisz, ja wiem, że nie warto czekać.