Najmniejszy bóg
21843
post-template-default,single,single-post,postid-21843,single-format-standard,stockholm-core-2.0.7,select-theme-ver-9.6.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
Title Image

Najmniejszy bóg

Najmniejszy bóg

Niedługo po tym, jak stworzyli rodzaj ludzki, bogowie uświadomili sobie swój błąd. Stworzenia, które powołali do życia, były tak zręczne, tak utalentowane, tak pełne ciekawości i zapędów badawczych, że było tylko kwestią czasu, kiedy zakwestionują wyższość bogów.

By utrwalić swoją przewagę, bogowie zwołali walne zebranie, aby przedyskutować te kwestię. Wezwano bogów z wszystkich znanych i nieznanych światów. Narady były długie, drobiazgowe i pełne głębokiego namysłu.

Wszyscy bogowie zgadzali się co do jednego. Różnica między nimi a śmiertelnymi leżała w jakości zasobów, jakimi dysponowali. Podczas gdy ludzie mieli swoje ego i koncentrowali się na tym, co zewnętrzne, na materialnych aspektach świata, bogowie mieli ducha, duszę i zrozumienie działania wewnętrznej jaźni.

Niebezpieczeństwo polegało na tym, że prędzej czy później ludzie zechcą mieć także i to.

Bogowie postanowili ukryć cenne zasoby. Pytanie brzmiało: gdzie? I z tego powodu debata podczas Wielkiej Konferencji Bogów trwała długo i była gorąca. Niektórzy proponowali ukrycie skarbów na szczycie najwyższej góry. Zdano sobie jednak sprawę, że prędzej czy później wespną się na tę górę.

A najgłębszy krater w najgłębszym oceanie zostanie odkryty.

A kopalnie wbiją się w ziemię.

A najbardziej nieprzebyte dżungle zdradzą swoje sekrety.

A mechaniczne ptaki będą badać niebo i kosmos.

A księżyc i planety staną się celem wycieczek turystycznych.

I nawet najmądrzejsi i najbardziej twórczy bogowie zamilkli, jak gdyby każda droga została zbadana i wszystkie okazały się dalekie od ideału.

I wtedy przemówił najmniejszy z bogów, który do tej pory milczał.

– A może byśmy ukryli te zasoby we wnętrzu każdego człowieka? Oni na pewno nie pomyślą, by ich tam szukać.

Tak napisał Peter McNab w przypowieści zatytułowanej „Najmniejszy bóg”. A Ty sięgasz po swoje zasoby? Korzystasz ze swojej mocy i możliwości?

Jeżeli jeszcze nie, zacznij, nie musisz daleko szukać.

Jeżeli tak, gratuluję i nie przestawaj, zawsze odkryjesz coś nowego.